U beogradskoj osnovnoj školi „Banović Strahinja“ u toku je bojkot nastave. Roditelji nisu poslali decu u školu. U pitanju je protest zbog isključivanja mišljenja Nastavničkog veća i Saveta roditelja iz procesa izbora direktora škole.
Školom trenutno upravlja Privremeni organ, koji nije sastavljen tripartitno kako bi trebalo da je sastavljen Školski odbor – od predstavnika zaposlenih, roditelja i lokalne samouprave, nego je oktroisan voljom ministra prosvete. I vršilac dužnosti direktora ove škole postavljen je protiv volje većine zaposlenih i roditelja.
Video-snimak pokazuje nastavnike koji sarkastično drže časove praznim učionicama.